Kabinková lanovka (Vrátna dolina – Snilovské sedlo)

with 4 komentáře

Pokud cestujete s malými dětmi, jste unavení, nemáte na túru moc času, už Vám to po horách neběhá tak dobře jako za mlada, nebo se Vám prostě jen zrovna nechce šlapat po svých, můžete pro cestu na hřeben Malé Fatry využít lanovku z Vrátnej doliny. Moderní osmimístnou kabinkovou lanovkou zdoláte  750-ti metrové převýšení během chvilky a bez námahy.

Spodní stanici naleznete ve Vrátnej dolině, nejznámější a nejnavětěvovanější malofatranské dolině, ležící nedaleko obce Terchová. Horní stanice se nachází těsně pod Snilovským sedlem v nadmořské výšce 1490 metrů nad mořem a je ideálním výchozím bodem pro výstup na nejvyšší vrchol celého pohoří – Veľký Kriváň, jehož vrchol s nadmořskou výškou 1709 metrů poskytuje nádherné výhledy na všechny světové strany.

Pokud ze ze Snilovského sedla vydáte na druhou stranu, vystoupáte na 1646 metrů vysoký Chleb, který je rovněž vynikajícím vyhlídkovým bodem. Jestli Vás výstupy na vrcholy nelákají, můžete navštívít horskou chatu pod Chlebom, vzdálenou asi třičtvrtě hodiny chůze, nebo využít terasu s občerstvením přímo v areálu stanice lanovky.

Aktuální ceník: leto.vratna.sk/…
Provozní doba: leto.vratna.sk/…

 

Fotky:

4 Responses

 1. D
  | Odpovědět

  jo navrchole lanovky vam predaju skysnute pivo

 2. navstevnik
  | Odpovědět

  Vratna uz zial nepatri medzi lyziarske strediska s profesionalnymi sluzbami so svojim chaotickym parkovanim v blate alebo popri ceste, s jednym otvorenym okienkom v pokladni a so zufalou pokladnickou, ktora po 40 minutovom cakani vo fronte na skipasy cez vikend v sezone rano pocas spicky nam vysvetlila, ze vedenie sice je pritomne, ale nezdviha telefon alebo so spinavymi toaletami. Taktiez lyziarska mapa na ich strankach zavadza informaciami o uz roky nefungujucich vlekoch, napriklad na Prislope alebo o neexistujucej ciernej zjazdovke popod lanovku na Chleb, ktora je len neudrziavany kamenisty lesny vysek pre stlpy kabinkovej lanovky.

 3. sněžnicový muž
  | Odpovědět

  Lanofka sa pojebala a nejezdí…

  • Turistka
   | Odpovědět

   Tak to jsme f pr…

Leave a Reply

8 + three =