Na chatu pod Chlebom přes Šútovský vodopád

with Žádné komentáře

Podrobnosti:

Popis túry:

Ze zastávky Šútovo se vydejte vpravo po modré značce podél velice frekventované silnice. Po asi jednom a půl kilometru sejdete vlevo ze silnice a pokračujeme skrz Rieku. Pokud pojedete autem, můžete ho nechat na parkovišti na konci Rieky. V lese kousek za Riekou projdete okolo chaty Vodopád, ke které vede provazový můstek přes Šútovský potok. Zhruba po hodině a třičtvrtě chůze z Rieky dojdete k 38 metrů vysokému Šútovskému vodopádu.

U vodopádu končí pohodlná cesta s mírným stoupáním a začíná poměrně strmé stoupání, kterým se dostanete až k Mojžíšovým pramenům v nadmořské výšce 1140 metrů. Tady z malé skalky vytéká potok nápájející Šútovský vodopád. Stoupání dále pokračuje až do sedla mezi vrcholy Úplaz a Hromové, odkud cesta traverzuje svah pod hlavním hřebenem až na chatu pod Chlebom. Na chatě je možné se najíst, napít i vyspat.

Po odpočinku po namáhavém výstupu zahajte sestup po zelené značce, vedoucí zpočátku bývalou sjezdovkou, hrdě nazvanou Gernerál. Od sjezdovky vás cesta dovede na dno Snilovské doliny, kterou podél potoka dojdete k rozcestí Zajacová, odkud je možné po žlutě značené cestě sejít do obce Trusalová. Pokračujte dál po zelené, která vás po chvíli vyvede z lesa kousek nad Šútovem a odkryje pohled na Šútovský lom. Túru můžete ukončit už v Šútově a počkat na autobus nebo pokračovat stále po zelené až na vlakovou zastávku.

Ubytování v okolí


Zobrazit všechna ubytování v Malé Fatře

Leave a Reply

five × five =