Výstup na Suchý ze Strečna

with Žádné komentáře

Podrobnosti:

  • Výchozí bod: Strečno
  • Cílový bod: Suchý (1468 m)
  • Trasa (čas): Strečno cervena Starý hrad (0:45) cervena chata pod Suchým (2:45) cervena Javorina (3:00) cervena sedlo Príslop pod Suchým (3:25) cervena Suchý (4:10)
  • Vzdálenost: 10 km
  • Celkem nastoupáno: 1220 m
  • Voda, občerstvení: chata pod Suchým

Popis túry:

Túra začíná ve Strečně resp. Nezbudské Lúčce, která je hned na druhém břehu Váhu. Pokud jste přijeli autem do Strečna, můžete ho tu zaparkovat a překročit řeku po mostě pro pěší, nebo se můžete i s autem na druhý přeh přeplavit na přívozu. Od mostu pokračujte po červené značce směrem k Strečnianskému priesmyku. Po nějaké době odbočíte vlevo od Váhu do údolí s protékajícím Hradským potokem.

Po chvíli mírného stoupání asfaltovou lesní cestou narazíte na rozcestí, ze kterého pokračujte vpravo na lesní pěšinu stoupající ke Starému hradu – zřícenině, ze které je krásný výhled na Strečnianský priesmyk. Dále cesta pokračuje dlouhým stoupáním po hřebeni, které se zmírní až po dosažení neznačeného vrcholu Plešel (981 m). Následuje velice mírná cesta až k chatě pod Suchým.

Od chaty pokračujte stále po červené, krátkým, ale strmým, stoupáním na rozcestí Javorina a dále mírnější cestou, procházející krásným bukovým lesem, až do sedla Príslop pod Suchým. Kousek za sedlem začíná strmé stoupání, po jehož zdolání stanete na vrcholu Suchý v 1468 metrech nad mořem. Ze Suchého můžete vidět např. Žilinu, Malý Kriváň, Martinské hole a Velkou Fatru.

Ubytování v okolí


Zobrazit všechna ubytování v Malé Fatře

Leave a Reply

eight + 1 =