Chata na Grúni

with 3 komentáře

Chata na Grúni se nachází ve výšce okolo 1000 metrů a je nejlépe dostupnou horskou chatou celé oblasti Kriváňské Malé Fatry. Nejpohodlnější cesta je lanovkou ze Starého dvora. Pěšky je chata dostupná po modré ze Starého dvora nebo z obce Štefanová. Obě varianty výstupu nám zaberou okolo jedné hodiny. Další možností  pěšího výstupu je žlutá turistická stezka z Vrátné (cca 0:45h).

Chata disponuje 40 lůžky a cena za nocleh se pohybuje okolo 10 €, v závislosti na sezóně.

Podrobnější informace naleznete přímo na webu chaty: http://www.chatanagruni.sk.

Zpět na výpis chat

3 Responses

 1. Helena
  | Odpovědět

  Pokoj: objednali jsme si dvoulůžkový pokoj. Byla potvrzena rezervace, uhrazena záloha. Mailová komunikace pružná. Po příjezdu jsme dostali klíče od pokoje velikosti 2×3 m, kde byla patrová postel, fochy na uložení věcí, umyvadlo, akumulačky, 4 háčky. Po tomto zjištění jsme se dotazovali na pokoj s normální postelí. Prý je pouze na 4lůžkovém pokoji, jinak jsou všude palandy. Skutečnost, že je na pokoji palanda jsme se nedočetli na webovkách ani jsme na to nebyli upozorněni během mailové komunikace. Pokoje mají prosklené dveře, tzn. kdokoli rozsvítí na chodbě, jde světlo do pokoje. Navíc je šílená průslechovost, tzn. najde-li se někdo ze 40 osob na patře, kdo chrápe nebo zabrečí děcko, je to slyšet. Do sousedního pokoje je velmi dobře srozumitelný i běžný hovor.
  Koupelna: při příjezdu nám bylo sděleno, že teplá voda ve sprchách teče pouze večer a že tedy ranní sprcha není možná. Překvapením bylo, že sprcha je přístupná pouze mezi 16 a 20 hodinou (příchozí po 20. h. má smůlu). Teplá voda teče, ale nelze regulovat. Čili nejdřív je šíleně horká, poté asi minutu dobrý a pak je již studená.
  WC: je společné (na webovkách uvedeno), ale je pouze v přízemí a slouží i všem návštěvníkům restaurace.
  Zásuvky: na pokojích ani v jídelně není žádná. Zásuvky jsou pouze v průchozí místnosti mezi vstupem na WC, do lyžárny a botárny. Vzhledem k tomu, že do těchto prostor je volný přístup, je poměrně rizikové tam zařízení nechat bez dohledu. Při dobíjení si tam člověk připadá jak dozorce záchodů.
  Světlo: všude jsou instalovány úsporné žárovky s maximálně minimální svítivostí. Čtení knihy nebo nalezení trasy v mapě lze pouze přímo pod zdrojem.
  Snídaně: pravidelně je na osobu 1 malilinké máslo, 1 džem či med, 2 krajíce chleba, čaj. Doplněno bylo ze 4 snídaní 2x párky, 1x míchaná vejce, 1x studený talíř (3 malé plátky šunky, 3 plátky eidamu, ½ kolečka rajčete a 1 prstýnek papriky). Snídaně je od 8 do 9, což v době krátkých dnů, kdy chcete udělat výlet, je pozdě. Při příjezdu nám bylo nabídnuto, že na posunu snídaně je možné se domluvit. Když jsme se šli domluvit na 6:30, bylo nám sděleno, že to v žádném případě, že tedy tak v 7:10 – 7:15 nejdříve.
  Sušení věcí: na chodbičce u WC je sušák na 6 párů obuvi (při kapacitě chaty 40 lůžek), jinak není nikde žádné k tomu určené místo. Na pokojích není prostor, ani šňůra či tyč.
  Chování personálu: zvláštní. Např. na snídani bývá na stolech počet hrnků podle počtu osob na pokoji. Když jeden pár toto rozdělení nepochopil a sedl si ke stolu se 4 hrnky, bylo mu vyčiněno. Nebo když skupina asi 6 osob nepřišla na snídani současně, bylo jim sděleno, že tedy takto ne.

  • Anonym
   | Odpovědět

   Ak niekto čaká komfort na horách nech na to zabudne a ubytuje sa radšej v hoteli a nie v horskej chate.

  • Anonym
   | Odpovědět

   Tohle všechno je v horských chatách normální. Get a life! Nejste v Aspenu. Komfort máme všichni doma nebo kdekoliv jinde v hotelu, i kdyby tady nebyla elektřina, tak je to jedno – tím více by to bylo autentické.

Leave a Reply

three × 2 =