Oravský hrad

Oravský hrad se tyčí na vysokém skalním brale nad obcí Oravský Podzámok a řekou Orava. Nejvyšší část hradu leží ve výšce 112 metrů nad hladinou řeky. Jeho poloha byla zvolena na strategicky důležitém místě uhersko-polské cesty poblíž Tvrdošínské celní stanice. První písemná zmínka o hradu je z roku 1267, kdy se stal královským majetkem. Během své dlouhé historie se hrad díky kastelánovi Petru Komorovskému ubránil husitům a díky jeho politice a vyjednávání se dočkal i opravy a opevnění. Později se stal hrad majetkem Turzovců, kteří jej v rozpětí let 1556 - 1621 postupně přestavěli a vylepšili opevnení. Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku Celkově se hrad skládá ze tří částí:

Horní část - je tvořena citadelou, nejstarší budovou hradu postavenou ve 13. století a sloužící k obraně hradu Střední část - se skládá z obytné věže a dvou paláců: Korvínova paláce a paláce Jána z Dubovca Spodní část - se skládá z Turzova paláce, budovy fary, kapličky sv. Michala, západní a východní bašty a obranného systému složeného ze tří bran

Hrad je přístupný celoročně a vstupné je v závislosti na sezóně 5-7 € pro dospělé a 3-3,50 € pro děti. Fotky Oravského hradu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist