Kabinková lanovka (Vrátna dolina – Snilovské sedlo)

Pokud cestujete s malými dětmi, jste unavení, nemáte na túru moc času, už Vám to po horách neběhá tak dobře jako za mlada, nebo se Vám prostě jen zrovna nechce šlapat po svých, můžete pro cestu na hřeben Malé Fatry využít lanovku z Vrátnej doliny. Moderní osmimístnou kabinkovou lanovkou zdoláte  750-ti metrové převýšení během chvilky a bez námahy.

Spodní stanici naleznete ve Vrátnej dolině, nejznámější a nejnavětěvovanější malofatranské dolině, ležící nedaleko obce Terchová. Horní stanice se nachází těsně pod Snilovským sedlem v nadmořské výšce 1490 metrů nad mořem a je ideálním výchozím bodem pro výstup na nejvyšší vrchol celého pohoří – Veľký Kriváň, jehož vrchol s nadmořskou výškou 1709 metrů poskytuje nádherné výhledy na všechny světové strany.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Pokud ze ze Snilovského sedla vydáte na druhou stranu, vystoupáte na 1646 metrů vysoký Chleb, který je rovněž vynikajícím vyhlídkovým bodem. Jestli Vás výstupy na vrcholy nelákají, můžete navštívít horskou chatu pod Chlebom, vzdálenou asi třičtvrtě hodiny chůze, nebo využít terasu s občerstvením přímo v areálu stanice lanovky.

Aktuální ceník: leto.vratna.sk/…
Provozní doba: leto.vratna.sk/…


Fotky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist