Hrad Strečno

 Historie hradu Strečno se začíná psát na přelomu 13. a 14. století. Vybudován byl především pro převzetí funkce Starého hradu ležícího na druhém břehu řeky o něco výše proti proudu. Touto funkcí bylo střežení považské cesty a mýtné stanice nácházející se u brodu přes řeku. Od svého založení vystřídal hrad mnoho majitelů a několikrát změnil svou podobu, jak se k původnímu základu přistavovaly další stavby. V 17. století byl hrad pobořen císařskými vojsky Leopolda I. a od té doby chátrá.

Do současnosti se více/méně dochovala a zrekonstruovala např. hlavní věž, hlavní brána, jižní, severní a východní palác, kaplička a část opevnění. Ve třech výstavních prostorách můžeme shlédnout expozici zahrnující archeologické nálezy od starší doby kamenné, přes mladší dobu kamennou, dobu bronzovou, železnou, středověk, až po novověk.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku Vstupné dospělí: 2 € Vstupné děti: 1 € Fotoaparát, videokamera: 1 € Sezóna: 14.3. - 1.11. Více info na: www.muzeum.sk nebo www.hradstrecno.sk Fotky hradu Strečno:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist