Veľký Rozsutec (1610 m)

 Jeden z nejhezčích vrcholů celého Slovenska a jeden z nejnavštěvovanějších v Malé Fatře. Už na první pohled si ho pro jeho skalnatou stavbu, ostře kontrastující se sousedícím Stohem, nemůžete splést, ať už ho pozorujete odkudkoliv.

Velký Rozsutec naleznete mezi sedly Medziholie a Medzirozsutce. Sedlo Medziholie je nejlépe dosažitelné po zelené značce ze Štefanové, ale dá se sem dojít i z Párnice nebo Lučivné přes málo navštěvovaný vrchol Osnica. Výstup ze sedla Medziholie na vrchol Rozsutce je místy velice strmý a v několika úsecích je dokonce osazen řetězy. Jednoznačně nejhezčí výstupová cesta vede po modré značce z Terchové skrz Jánošíkove diery, kde prochází po mnoha kovových lávkách a žebřících nad vodopády Hlbokého potoka a jednoho z jeho přítoků. Tato cesta vás zavede až do sedla Medzirozsutce, odkud budete na Velký Rozsutec pokračovat po červené značce. Tato trasa je bezesporu jedna z nejhezčích v celé Malé Fatře a určitě by jste si ji neměli nechat ujít.

UZÁVĚRA: od 1.3. do 15.6. jsou uzavřeny obě výstupové cesty ze sedel Medziholie a Medzirozsutce na Velký Rozsutec z důvodu ochrany ptactva při hnízdění.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Fotky Veľkého Rozsutce:

Výhledy z vrcholu Veľkého Rozsutce:

Zpět na výpis vrcholů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist