Šútovo – Šútovský vodopád – chata pod Chlebom – Šútovo

Podrobnosti:

Popis túry:

Ze zastávky Šútovo se vydejte vpravo po modré značce podél velice frekventované silnice. Po asi jednom a půl kilometru sejdete vlevo ze silnice a pokračujeme skrz Rieku. Pokud pojedete autem, můžete ho nechat na parkovišti na konci Rieky. V lese kousek za Riekou projdete okolo chaty Vodopád, ke které vede provazový můstek přes Šútovský potok. Zhruba po hodině a třičtvrtě chůze z Rieky dojdete k 38 metrů vysokému Šútovskému vodopádu.

U vodopádu končí pohodlná cesta s mírným stoupáním a začíná poměrně strmé stoupání, kterým se dostanete až k Mojžíšovým pramenům v nadmořské výšce 1140 metrů. Tady z malé skalky vytéká potok nápájející Šútovský vodopád. Stoupání dále pokračuje až do sedla mezi vrcholy Úplaz a Hromové, odkud cesta traverzuje svah pod hlavním hřebenem až na chatu pod Chlebom. Na chatě je možné se najíst, napít i vyspat.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Po odpočinku po namáhavém výstupu zahajte sestup po zelené značce, vedoucí zpočátku bývalou sjezdovkou, hrdě nazvanou Gernerál. Od sjezdovky vás cesta dovede na dno Snilovské doliny, kterou podél potoka dojdete k rozcestí Zajacová, odkud je možné po žlutě značené cestě sejít do obce Trusalová. Pokračujte dál po zelené, která vás po chvíli vyvede z lesa kousek nad Šútovem a odkryje pohled na Šútovský lom. Túru můžete ukončit už v Šútově a počkat na autobus nebo pokračovat stále po zelené až na vlakovou zastávku.


REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ

najděte si ubytování poblíž


Fotky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist