Lučivná – Osnica

Podrobnosti:

  • Výchozí bod: Lučivná
  • Cílový bod: Osnica (popř. Velký Rozsutec nebo Stoh)
  • Trasa (čas): Lučivná zluta Strungový príslop (2:00) modra Osnica (3:15)
  • Vzdálenost: 5 km
  • Celkem nastoupáno: 850 m
  • Voda, občerstvení: není, nejbližší pramen je za Osnicou u sedla Medziholie

Popis túry:

Cesta začíná u autobusové zastávky se starou rolbou na střeše u silnice mezi Párnicou a Zázrivou. Pokud pojedete autem, je to dobrý záchytný bod, hned u zastávky je totiž odbočka k parkovišti. Od zastávky se vydáte po žluté značce, která vede zprvu zpevněnou cestou údolím, ze které po chvíli odbočí vpravo. Odbočka je vyznačena jen žlutou šipkou na osamělém stomě na louce po pravé straně a dá se lehko přehlédnout. V lese začnete pozvolna nabírat výšku, až z něho vyjdete na okraj horské louky s osamělou salaší. I když z louky již uvidíte dnešní cíl – Osnicu, ještě vás nějakých 450 výškových metrů čeká.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Dále cesta stoupá převážně okrajem louky až na rozcestí Strungový príslop, odkud budete pokračovat po modré značce bukovým lesem, plným medvědího česneku. Pokud se na túru vydáte po vydatnějším dešti, bude tu na vás čekat spousta bláta. Nad lesem zbývá už jen posledních pár metrů k vrcholu. Z Osnice vás čeká netradiční pohled na Stoh a Velký Rozsutec, na Velkou Fatru apod.

Pokud vám po výstupu na Osnicu zbyde dostatek času a sil, můžete pokračovat do sedla Medziholie a odtud vystoupit na Velký Rozsutec nebo Stoh. Výstup na kterýkoliv z nich bude trvat další cca 2,5 hodiny.


REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ

najděte si ubytování poblíž


Fotky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist