Biely Potok – Jánošíkove diery – Malý Rozsutec – Biely Potok

Podrobnosti:

  • Výchozí bod: Terchová, Biely Potok
  • Cílový bod: Terchová, Biely Potok
  • Trasa (čas): Terchová, Biely Potok modra Dolné diery modra Podžiar (0:50) modra Horné diery modra pod Pálenicou (1:35) modra sedlo Medzirozsutce (2:10) cervena Sedlo Zákres (2:20) zelena Malý Rozsutec (2:40) zelena Terchová, Biely Potok (4:25)
  • Vzdálenost: 11,5 km
  • Celkem nastoupáno: 820 m
  • Voda, občerstvení: pramen kousek před sedlem Medzirozsutce

Popis túry:

Od Hotelu Diery se vydáte proti proudu Hlbokého potoka po modře značená cestě. Ta vás po chvíli přivede do Dolných dier a jejich nádherného světa vodopádů, kaskád, železných lávek a žebříků. Minete rozcestí Ostrvné, kde je možné odbočit na žlutou cestu procházející Nové diery a končící na rozcestí Podžiar. Na toto rozcestí dojdete Dolnými dierami po modré asi po čtvrt hodině chůze od Ostrvného.

Zde se na malou chvíli vynoříte z chladného světa hlubokých roklí a vodopádů, do kterého se opět vrátíte v Horných Dierách hned za Podžiarem. V Horných dierách se k umělým pomůckám umožňujícím průchodnost oblasti přidává i několik řetězů, které na mokré a kluzké skále přijdou vhod.

Tatra Adventures: Dobrodružství na Slovensku

Asi dvacet minut po té, co vyjdete z lesa, dojdete do sedla Medzirozsutce, ze kterého se vydáte po červené do sedla Zákres. Tady odbočíte na zeleně značenou trasu, která vás dovede na 1343 metrů vysoký Malý Rozsutec. Výstup na vrchol vám zpestří jeden strmější úsek osazený retězy. Kdo ale zvládl lávky a žebříky v Jánošíkových dierách neměl by mít problém ani tu.  Z vrcholu pokračujte po zelené cestě, která je zpočátku nepříjemně strmá a dost se smeká. Po překonání tohotu úseku vás čeká už jen sestup lesem do malebné osady Podrozsutec a dále již víceméně po rovině zpět do výchozího bodu túry – Bieleho Potoka.


Výstup ze štefanové na Velký Rozutec přes Jánošíkove diery (Horné diery). Podrobný popis výstupu na Tatra Adventures.


REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ

najděte si ubytování poblíž


Fotky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist